Цікаві факти з інформатики і математики

14.02.2018

Ділення на нуль

     У 1997 році на одному з військових судів ВМФ США стався збій програми "Smart Ship" в результаті ділення на нуль, що вивело з ладу прилади корабля США - Йорктаун.

Математика і астма

      У англійців слово "математика" є анаграмою слова "астматик".

Визначення дати смерті інструментами математики

    Англійський математик Абрахам де Муавр помітив, що його сон з кожним днем збільшується на 15 хв. Він визначив дату, коли його сон триватиме 24 год. і в той же день помер.

Боязнь плюса

     У єврейських школах з метою уникнення знаку християнства, замість плюса пишуть перевернуту букву "т".

Комп'ютер переможець

     У 1994 році сенсаційну перемогу над шахматистом Гаррі Каспаровим здобув комп'ютер.

Найменший запам'ятовуючий пристрій

     Молекула ДНК є найбільш довготривалим носієм інформації , яка протягом десятків тисяч років ( людина) і мільйонів років (деякі живі організми ) , зберігає генетичну інформацію даного виду.

Назви @ в різних країнах

     Тільки в російській і вірменській мовах знак @ називають собачкою. В інших мовах найчастіше @ називають мавпочкою або равликом, зустрічаються і такі екзотичні варіанти як штрудель (на івриті), оселедець під маринадом (в чеському і словацькому), місячне вухо (в казахському).  

    Англійською мовою символ @ зазвичай іменують "commercialat". Носії інших мов знайшли способи описати символ більш поетично, при цьому багато назв пов'язані з тваринами. Наприклад, на шведському - snabela, тобто «а з хоботом». На італійському chiocciolina - «маленький равлик». В інших мовах зустрічаються мишачий хвіст, сплячий кіт, каченя, собачка і черв'ячок.

Походження слова "спам"

     Одна з найбільш поширених версій свідчить, що термін «спам» увійшов до вжитку після скетчу «Монті Пайтона», де хор вікінгів безперестанку виспівує хвалебну пісню м'ясним консервам (SPAM- spicedham, гостра шинка, м'ясні консерви компанії HormelFoods).

© 2019 вул.Генерала Потапова 3, м.Київ
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!